Az elsősegélynyújtás fogalma
Az elsősegélynyújtás olyan egészségügyi beavatkozás, melyet bárki – laikus vagy valamilyen egészségügyi képzettséggel rendelkező személy – elvégezhet a sürgősségi ellátás megkezdése előtt azért, hogy a baleset vagy hirtelen egészségkárosodás következményeit elhárítsa.
A mindennapokban, bármikor és bárhol szembekerülhetünk egy olyan helyzettel, ami gyorsan, váratlanul következik be és sok esetben csak az ösztöneink, a reflexeink segítenek abban, hogy lépni tudjunk a sérült helyzetének javításának érdekében. Nagy nyugalmat, átlátó képességet, gyorsaságot, fegyelmezettséget igényel az elsősegélynyújtó tevékenysége, hiszen, ha nem vagyunk nyugodtak, határozottak a segítségnyújtás elmarad, ami a sérült állapotának romlásához vezethet.
Az elsősegély nyújtás célja
- további egészségkárosodás megakadályozása
- az élet megmentése
- a gyógyulás elősegítése
A bajba jutott számára az első segítség a legfontosabb!
A hivatalos elvárásokon, valamint az elméleti ismeretek átadásán és gyakorlati megvalósításán messze túl a hallgatók egy teljességre törekvő életszemléletet, emberhez méltó hozzáállást is tanulhatnak, a bizalomteljes, együttműködő kommunikációból is ízelítőt kapnak. Minden, ami kiegészítésképpen az Élet éléséhez elengedhetetlen (nyugalom, tiszta fej, bölcs döntések meghozatala), azt az oktatótól mintaképpen megkapják – ezáltal válnak ezek a találkozások barátságosabbakká, a vizsgákon és az életben elérhető eredmények egyaránt jobbá, a résztvevő emberek pedig értékesebbekké.
A szolgáltatás értéke: 2o ooo Ft (2 x 3 óra elmélet és 1 x 3 óra gyakorlat)
Csatlakozhatsz csoportokhoz negyedévente,
vagy jelentkezhetsz egyéni képzésre is!
Amit az oktatóról, dr. Ördögné Vecsey Katalinról érdemes tudni
Oktatói tapasztalat
- 199o-től tanul és tanít az egészségtudatos életvezetés terén egyéneket és csoportokat
- 1993 Általános természetgyógyászati végzettség
- 1994 Kineziológia
- 1996 Addiktológia
- 2ooo Homeopátia – Schüssler-sók
- 2o16 Újraélesztés (CPR) oktató
- a relaxációs és meditációs módszerek elsajátítása után 2o15-ben kezdte meg a mindfulness-irányú tanulást és elmélyüléseket
- 2o16-tól közel 5oo fő számára MBSR-tréningeket vezetésében vett részt
- 2o19-ben MBCT tanári képzettséget szerzett az Oxford Mindfulness Centre oktatói által
- a Lelki Köldökzsinór Egyesület alapítójaként párjával, dr. Ördög Jánossal célul tűzték ki a családok tudatossá válásának megsegítését az élet körforgásában – a mindfulness elméletére és gyakorlatára alapozva.
Elérhetőségei:
Telefon: 0630/9981545
Email: lelkikoldokzsinoregyesulet@gmail.com
JELENTKEZÉS: